Translator

Saturday, June 28, 2014

Adalet Bu Olmamalı!

   Türkiye'de adaletin yani hukukun iyi durumda olduğundan kimse neredeyse söz edemez herhalde. İnsanlar adaleti hakkını almak için -nedense bunlar hep mazlumlar oluyor- bir şeylerini kaybetmek durumunda kalıyor.
    Türkiye birkaç yıldır malum davalarda adaletin yok olduğunu ya da olmadığını sanıyor.Ama aslında hiçbir zaman olmdı. Malum davalarda insanlar tutsak oldu, evet özgürlüklerinikaybettiler ama itibarlarını, dostlarını sevdiklerini, mallarını mülklerini kaybetmediler. Tabi burada birde vefat edenler oldu. Onlar için, aileleri için söylenecek fazla söz yok. Ölenlere rahmet ailelerine sabır diliyorum.
Resim Rizehaber.com dan alınmıştır.
     Peki ya kaybedenler. Küçük bir örnek. Rize Küçükçayır köyünde bir vatandaşımız toprağını korusun diye,  Mahkemeye HES yapılamaz raporu sunulabilsin diye bilirkişi masrafı için İNEĞİNİ satmış. Ne kadar acı. Kimbilir ne kadar seviyordu İneğini yoldaşını? Ki köylü için hayvanı çok önemlidir..Ama toprak olmazsa İnek'te olmaz. Ve satmış.Ama için acı tarafı adaleti bulabilmek için İneğin satılması. Adalet para ile bulunmamalı.Adalet Bu Olmamalı!
Ama maalesef ülkemşzde durum bu. İnşallah düzelir.
 Not: Hes için durdurma kararı alınmış. İnşallah değişmez. Ve başka İnekler satılmaz.

No comments:

Diğer Yazılarım/My Other Articles

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...