Translator

Sunday, May 13, 2012

Doğurmak mı Büyütmek mi/ Give Birth to or Bring Up

     Doğurmak mı Büyütmek mi ? Hep tartışılan bir şey. Hangisi daha önemli? Doğurmak kutsal bir şey diğer taraftan, Büyütmek ise Kutsal bir Görev. Çünkü çocuğu doğurmakla her şey bitmiyor. Esas, hayat doğurduktan sonra çocuğu büyütmek ile başlıyor.
    Annelik zor bir meslek.Annelik Çocuğa bakmak, yedirmek, içirmek, giydirmek, korumak/savunmak, öğretmek gibi bir çok meslek dalını içinde barındırır. Ama en önemlisi Her anne, çocuğuna iyi şeyler öğretmek zorundadır. Çünkü hiçbir anne nasıl çocuğunun üzülmesini dolayısıyla kendinin üzülmesini istemiyorsa çocuklarından başkalarının çocuklarını da üzmesinin başkalarını haklarını yememesini öğretir, öğretmeli,
     Benim annem böyle bir anne. Peki anneler gününde verilecek en güzel hediye nedir? Bence çiçek Bahar ayında verilecek en güzel çiçek ise papatya.     Give Birth to or  Bring Up? Always as a controversial thing. Which is more important?Give birth to  is a holy thing on the other hand,  Bring Up is a holy duty.  Because everything is not finished give birth to. The main thing is , the life begins with the  bring up after give birth to.
     Motherhood is a difficult job. To look after,  to feed, make to drink, to clothe, to protect and to defend, to teach such branches of a multi-profession within the motherhood. But most importantly, every mother should teach their children good things. If how the mothers do not want to upset their children also ownself,  all the mothers teach or should teach their children do not upset and not take rigths of other people.My mother is such a mother like that. 
      Well, what is the most beautiful gift given to mothers on the day. In my opinion flower.The most beautiful flower of Spring is Chamomile 

4 comments:

nini said...

hiç düşünmeden: büyütmek

Evren Konakçı said...

ne kadar doğru...

öykü said...

zarıfeye uzuldum
gıdısıne


cunku benım de bır kızım var Jale 11 senedır benımle
onsuz hayatı dusunemıyorum bıle
dıllendırmeye kalkanları da dınlemıyorum..

acınızın nasıl buyuk oldugunu tahmın edebılıyorum

huzurla uyusun zarıfe yınede sanslı
bu dunyada onu sevenlerle bırlıkte yasadıgı ıcın

Evren Konakçı said...

Çok teşekkür ederim Öykü.Güzel bir teselli, gerçekten.Jale'yle sana mutlu ve uzun bir birliktelik dilerim.

Diğer Yazılarım/My Other Articles

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...